HAKKIMIZDA

REPETFOOD GIDA VE YEM SANAYİ TİCARET A.Ş; ticari geçmişi gıda, inşaat ve bilişim sektörlerinde uzun yıllar başarıyla hizmet vermiş olan BEŞLER GRUP ŞİRKETLERİ bünyesinde Ankara-Kahramankazan’da 2020 yılında kurulmuştur.

Fabrikamız toplam 7500 m2 kapalı alandan oluşmakta, üretim kapasitemiz ise yıllık 36.500 ton kuru kedi ve köpek maması üretebilmektedir.

Fabrikamızın kuruluşunda, evcil hayvan ürünleri pazarı incelendiğinde ithal ürünlerin ciddi pay sahibi olmaları etkili olmuştur. Ayrıca ülkemizde kuru mama üreten fabrika sayısının az olması ve ithal ürünlerin kaliteli olması algısını değiştirmek hem yerli hem de kaliteli ürünleri üretmek ve evcil dostlarımıza sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizi sunma amacı fabrikamızın kuruluşunda etken bir rol oynamıştır. Fabrikamızın başlıca hedefi ise ürettiğimiz ürünleri yurt dışına ihraç ederek ülke ekonomisine ve pet sektörüne katkı sağlamaktır.

Kedi Maması Köpek Maması

KALİTE-KONTROL,
AR-GE VE TEKNOLOJİ

Laboratuvar ekibimiz ile düzenli olarak gerekli fiziksel ve kimyasal analizleri yapıyoruz. Yurt içi ve yurt dışı tedarikçilerimizden özenle seçilen hayvansal ve bitkisel kökenli ham maddelerimizi fabrikamıza gelene kadar birçok kontrolden geçiriyor, ham maddeler fabrikamıza geldiği zaman, stoklara alınmadan önce ham madde analiz planına uygun olarak fiziksel ve kimyasal analizleri yaparak uygunluğuna istinaden depolarımıza gönderiyoruz. Belirli aralıklar ile mikrobiyolojik ve toksikolojik analizleri yapıyor, ürünlerimizin üretimden çıkış anından itibaren nem, ham protein, ham yağ, ham kül, selüloz, yoğunluk, şekil, renk, koku, peroksit, FFA, kalsiyum, fosfor ve sodyum analizlerinden geçiriyoruz. Bunun sonucunda ise uygunluğu onaylanan ürünlerimizi paketlemeye gönderiyoruz. Araştırma Geliştirme (AR-GE) birimimiz tarafından kedi ve köpek dostlarımız için en dengeli ve türe uygun formülasyonlar, inovatif yaklaşımlarla sürekli olarak geliştirilmeye devam ediliyor.

Formüllerin AR-GE’si hayvanların beslenme ihtiyaçlarına dair derin bir bilgi birikimi ve bilimsel araştırmalardaki ilerlemeleri takip etme konusunda büyük bir kararlılık gerektirmektedir. Formülasyon çalışmaları için ekibimiz devamlı olarak yenilik, maksimum fayda ve en iyi içerik felsefesinden yola çıkarak; formülasyon yararlanma planına uygun olarak ve referans metotlar kullanarak çalışmalarına devam etmektedir. Pet dostlarımız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi, temel ihtiyaçları doğrultusunda dengeli beslenmeyi sağlamaktır. Bu doğrultuda oluşturduğumuz diyet; hayvansal kökenli bir protein dengesi, sindirim bakımından faydalı lifler, yeterli yağ seviyesi ve sistemler üzerinde fizyolojik fayda sağlayacak mikro besin elementlerinden köken almaktadır. Ar-Ge departmanımız ile özenle seçilmiş ham maddeler kullanarak ve kaliteli tarifler üreterek alternatif hayvansal ve bitkisel protein kaynakları, vitamin ve amino asit kompleksi takviyelerini tariflerimize ekleyerek dostlarımızın sağlığı için en iyi reçeteleri oluşturuyoruz.